O mnie i o stronie "RODZIC 2.0"

Wierzę, że każde dziecko ma w sobie potencjał, aby stać się dobrym, szczęśliwym i spełnionym dorosłym i że każdy kochający rodzic ma taką moc, aby uwolnić ten potencjał.

My - rodzice - doskonale wiemy, do czego dążymy w wychowaniu dziecka, wielu z nas czuje, że wie, jak to zrobić ale tylko niektórym z nas się to udaje.

Jak zostać Rodzicem 2.0, który potrafi uwolnić potencjał swojego dziecka?
Znajdź swoją własną odpowiedź przy mojej pomocy.

Jestem mężatką i mamą dwóch dorosłych, wspaniałych synów. Z wykształcenia jestem informatykiem i nauczycielem matematyki. Życie spowodowało, że stałam się również ekspertem w sprawach wychowywania dzieci.

Myślę, że należy się Wam parę słów wyjaśnienia:

  • Dlaczego wierzę w potencjał każdego dziecka, aby stało się dobrym, szczęśliwym i spełnionym dorosłym?
  • Dlaczego wierzę, że każdy kochający rodzic ma w sobie taką moc, aby uwolnić ten potencjał?
  • Dlaczego wierzę, że akurat ja potrafię Wam pomóc zdobyć wiedzę, jak to zrobić?

Moja historia

(© Marek @ https://www.instagram.com/atymczasemnadmorzem/),
zdjęcie przedstawia mnie w sierpniu 2017 przy molo w Chłopach, w czasie zachodu słońca

Nazywam się Dorota Zaborowska. Byłam typowym rodzicem i nauczycielem ale gdy okazało się, że młodszy syn ma ADHD, w przyśpieszonym tempie musiałam zostać terapeutą dla swojego dziecka.

Pomoc znalazłam na forum.adhd.org.pl - grupie wsparcia dla rodziców, gdzie wkrótce również sama zaczęłam udzielać pomocy innym. Uczucie, że pomagam innym stało się uzależniające, kojące i uskrzydlające. :) Od 2006 roku wspieram rodziców na forum pod nickiem Dosia. Jeżdżę też na obozy terapeutyczne i rehabilitacyjne dla dzieci z ADHD i Zespołem Aspergera jako wychowawca. Stało się to wszystko początkowo pod wpływem potrzeby ale wkrótce stało się to jedną z moich życiowych pasji.

Więcej konkretów o moim wykształceniu i doświadczeniu na tej stronie, a tutaj będę kontynuowała naszą historię.

Okazało się, że nasze dzieci wymagają odpowiedniego podejścia, aby ich impulsywność i nadruchliwość nie doprowadziła do powikłań - agresji i buntu. Wypracowaliśmy więc z innymi rodzicami, nauczycielami, pedagogami i psychologami metody wychowawcze, które są skuteczne i zgodne z potrzebami dziecka. Metody, które przywracają spokój, ład i porządek w domu bez kar, bicia i przemocy.
Dzieci z ADHD i Zespołem Aspergera, pomimo impulsywności i problemów z koncentracją uwagi, są po prostu dziećmi, które wymagają takiej samej miłości, poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia, jak inne dzieci. Jednak one inaczej komunikują te swoje potrzeby - są czułe jak mimoza na błędy wychowawcze swoich rodziców. Chcąc nie chcąc, uczyliśmy się na własnych błędach. ;) Dlatego metody, które wypracowaliśmy na forum są uniwersalne, nadają się dla wszystkich dzieci, które są dla rodziców wyzwaniem wychowawczym.

Skoro nam się to udało przy dzieciach tak bardzo wymagających, to Tobie uda się to również.

Wnioski, do których doszliśmy na forum są wyjątkowo cenne i warte rozpowszechnienia wśród wszystkich rodziców, a szczególnie wśród rodziców dzieci buntowniczych. Sprawdzaliśmy wszystkie polecane przez psychologów i pedagogów metody pracy z dziećmi i dzieliliśmy się na forum na bieżąco swoimi wnioskami. Wychowaliśmy nasze dzieci na mądrych i odpowiedzialnych ludzi. Wielu z nich deklaruje, że w podobny sposób będą wychowywać swoje własne dzieci.

W moich artykułach postanowiłam zebrać i skondensować tę wiedzę.

O stronie

Skąd nazwa? RODZIC 2.0 to miejsce dla rodziców, którzy postanowili zająć się swoim rodzicielstwem profesjonalnie. Pragną zupgradować się z wersji 1.0 na wyższy poziom. ;)

Pokażę Ci krok po kroku, jak wychować szczęśliwe dziecko, które da się lubić. Nawet, jeśli Twojemu dziecku jest obiektywnie trudniej być wzorem grzeczności z powodu ADHD, ZA lub innych zaburzeń ze spektrum autyzmu.

A więc - do dzieła! Czytaj, komentuj i pytaj. Pomóż swojemu dziecku.

Z czego żyję

To dłuższy temat i dość prywatny ale ponieważ ściśle wiąże się z moimi możliwościami czasowymi - a co za tym idzie z prowadzeniem strony - postanowiłam na ten temat z Wami porozmawiać.
Dzisiaj lub jutro to zrobię... Obietnica z dnia 22.08.2017, godz 15:52. Jeśli tutaj doczytaliście, atakujcie mnie na facebooku proszę, przynajmniej będę wiedziała, że jest ktoś zainteresowany tematem. ;)

Zdjęcia i treść

Zdjęcia umieszczane na "Rodzic 2.0" są mojego autorstwa, moich bliskich lub kupione w depositphotos, wszelkie prawa do nich są zastrzeżone. Podobnie z treściami ze strony, cała jest mojego autorstwa. Jeśli chciałbyś ich gdzieś użyć, wymaga to informacji o autorze i jego zgody. Spokojnie, nie jest tak trudno ją uzyskać, po prostu chcę wiedzieć gdzie i w jakim celu są używane. :)

Zapraszam do czytania!

Zapraszam Cię serdecznie do lektury i do wdrażania naszych metod. Jeśli pojawią się jakieś pytania lub uwagi, to nie wahaj się skontaktować ze mną.