Moje doświadczenie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego o kierunku nauczyciel Matematyki. Ukończyłam też studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim o kierunku Teleinformatyka oraz na Politechnice Koszalińskiej kierunek Informatyka (również kierunki nauczycielskie).

Pracowałam jako nauczyciel w kilku szkołach i chociaż oczywiście pracowałam tam z również z dziećmi z ADHD i Zespołem Aspergera, jednak nie tylko z tego powodu pokochałam pracę z tymi wymagającymi dziećmi i młodzieżą.

Przez 10 raz pracowałam z własnym dzieckiem z ADHD, Marcinem, który był motorem moich intensywnych, życiowych studiow tego zaburzenia połączonych z codziennymi warsztatami ;)

alt

Jestem zwolennikiem terapii poznawczo- behawioralnej, to jej metody okazały się najlepsze w wychowaniu mojego syna. Mimo trudnych przeżyć z okresu szkolnego Marcin jest dzisiaj ujmującym studentem, któremu udaje się wspaniale wykorzystać swoją niespożytą energię, szczerość i odwagę.

Podczas lat pracy z dzieckiem korzystałam z każdej możliwości poznania najlepszych sposobów pomocy Marcinowi. Byłam na kilkunastu różnych kursach, szkoleniach i warsztatach dotyczących pracy dziecmi z ADHD i ZA, między innymi na szkole rodziców dzieci z ADHD prowadzonej przez dwa lata przez Panią Małgorzatę Szewczyk przy Poradni PPP w Koszalinie, na szkole rodziców dzieci z ADHD prowadzonej przez dr Magdalenę Skotnicką-Chaberek na obozie w Bystrej, na warsztatach dla wychowawców dzieci z ADHD i Zespołem Aspergera w Złotym Potoku, na warsztatach prowadzonych również przez dr Magdalenę Skotnicką-Chaberek, dotyczących pracy z dziećmi z Zespołem Aspergera w Gdańsku a także na wykładach dr Andrzeja Kołakowskiego w Darłowie, w Warszawie i w Szczecinie.

Blisko współpracuję z Haliną Kantor ze Śląska, Bogdanem Mizerskim i Beatą Grotowską z Warszawy, Tamarą Olszewską ze Szczecina, Katarzyną Ziętek z Radomia i wieloma innymi działaczami ze Stowarzyszeń i Fundacji pomagającym dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera oraz autyzmem. Przez 10 lat byłam administratorem na forum ADHD.ORG.PL.

Pracowałam z dziecmi z ADHD, Zespołem Aspergera i FAS na 8 obozach terapeutyczno-rehabilitacyjnych jako wychowawca pod okiem doświadczonych psychologów i pedagogów.

Kiedy syn dorósł i podjął świadomą decyzję nieukrywania trudności, przez które przechodził, postanowiłam skupić się na wsparciu rodziów i nauczycieli, którzy chcą pomóc dzieciom z problemami rozwojowymi w znalezieniu swojego sposobu dobrego życia.

Założyłam ten wirtualny blog i Koło Pomocy Dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Koszalinie.

W czerwcu 2017 skończyłam Szkołę Coachów Akademii SET, dzięki której łatwiej i skuteczniej potrafię pomagać rodzicom dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.